Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   Zdjęcia


 


Strona oficjalna: [ wejdź ]
 


# Styl:
Power Metal


# Rok założenia:
1989


# Kraj:
Niemcy


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 18.03.2015 r.
 

 

   HistoriaPoczątki Brainstorm sięgają 1989 roku, kiedy to wykształcił się pierwszy skład zespołu: Torsten Ihlenfeld (ex-Twilight) i Milan Loncaric (ex-Changes, ex-Twilight) - gitary, Dieter Bernert (ex-Twilight) - perkusja, Peter Waldstätter - bas i wokalista Stefan Fronk. Po kilku miesiącach prób muzycy nagrali swoje pierwsze siedmiootworowe demo "Hand Of Doom", wydane zostało w 1990 roku i sprzedało się w około 1000 egzemplarzy. Grupa zagrała koncerty z takimi sławami jak Stormwitch, Exciter i Rage.

Rok później dwa utwory z dema trafiły na kompilację wydawaną przez niemieckie podziemie. W tym samym roku Peter opuścił zespół, zastąpił go Andreas Mailänder (ex-Toxic Shok). W 1992 ukazało się kolejne demo "Heart Of Hate", wokalista Stefan został zastąpiony przez Marcusa Jürgensa (ex-Twisted Minds) kilka miesięcy po wydaniu "Heart Of Hate". Kilka utworów zostało ponownie nagranych z nowym wokalistą i wraz z innymi nowymi utworami zostało wydane jako "The Fifth Season" (trzecie demo zespołu), które znalazło się na rynku w 1994 roku. Niemiecki Rock Hard nazwał Brainstorm debiutem miesiąca. Utwór "Up From The Ashes" trafił na kompilację tego magazynu w 1995 roku. Zespół nagrał kolejne demo w 1996 roku zatytułowane po prostu "Promo '96". Wreszcie podpisano kontrakt z niemiecką wytwórnią B.O. Records i grupa rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem. Krążek został wydany w 1997 roku. Brainstorm koncertował z Morgana Lefay, Solitude Aeternus, Skyclad i Maraya, w międzyczasie pisał utwory na kolejną płytę.

Album numer dwa w dyskografii zespołu "Unholy" został wydany w 1998 roku i był znacznie lepszy od poprzednika, miał znakomitą produkcję: Dirk Schlächter (Gamma Ray), Harald Sprengler (Stormwitch) i Charlie Bauerfeind (który produkował m.in. Blind Guardian, Gamma Ray, Virgin Steele, Angra). Niestety Markus odszedł od zespołu, grupa znalazła godnego następcę w osobie Henne Basse. Kilka miesięcy później w ramach promocji "Unholy" Brainstorm koncertował z Wicked Angel, Sentenced i Iced Earth. Na początku 1999 roku razem z Labyrinth grali w Grecji. W marcu Henne opuścił zespół z zamiarem śpiewanie w grupie Metalium. Członkowie grupy spędzili kilka miesięcy na poszukiwaniach nowego wokalisty. Wreszcie pojawił się Andy B. Franck, który zagrał z zespołem na Wacken Open Air.

Pod koniec 1999 roku grupa podpisuje kontrakt z Metal Blade, owocem tej współpracy jest album "Ambiguilty", który zostaje wydany w maju 2000 r. Grupa koncertuje z Jacobs Dream i Armored Saint. Rok później zostaje wydany kolejny album "Metus Mortis", który wprowadza Brainstorm do pierwszej ligi heavy metalu, dowodem może być trasa z Grave Digger.

W 2003 roku na rynku pojawia się kolejny krążek Niemców. "Soul Temptation" bo tak zostaje zatytułowany prezentuję nam muzykę równie świetną co poprzednio, więcej tutaj jednak klawiszy, które spowodowały kilka głosów krytyki. Mimo tego "Soul Temptation" to kolejny rasowy krążek w dorobku zespołu. Muzycy dostają propozycję zagrania trasy z Primal Fear, na co ochoczo przystają. Niestety Primal Fear odwołują te koncerty i decydują się pojechać w trasę z Iced Earth którą... ostatecznie odwołano. Brainstorm gra zatem trasę z Nightwish i Edguy. W 2004 roku muzycy dają niesamowity koncert na Wacken Open Air!

Naładowani energią przystępują do pisania numerów na nowy krążek. "Liquid Monster" ukazuje się na początku kwietnia 2005 roku. Póki co zbiera świetne recenzje, można być pewnym, że to kolejny świetny album zespołu. Brainstorm rusza w trasę z At Vance i Mercenary.

Na kolejny krążek fani musieli czekać aż 3 lata, czyli do 2008 roku. Tak długiej przerwy Niemcy to sobie jeszcze pomiędzy płytami nie zrobili. Na "Downburst" doszło do zmiany basisty, zespół opuścił Andreas Mailander, a w jego miejsce przyszedł Antonio Ieva.

Rok 2009 to premiera płyty "Memorial Roots", którą Brainstorm nagrał w barwach nowej wytwórni AFM. Tym samym zakończyła się długoletnia współpraca z Metal Blade.

Rok 2011 przynosi fanom 9 studyjny album Brainstorm. "On The Spur Of The Moment" ukazał się 30 września w barwach AFM Records.

A w 2014 roku premierę ma 10 studyjny album Brainstorm, który otrzymał tytuł "Firesoul".


Bio:Krzysiek
Aktualizacje: Krzysiek & Gumbyy


  DYSKOGRAFIA:

1997 - Hungry
1998 - Unholy
2000 - Ambiguity
2001 - Metus Mortis
2003 - Soul Temptation
2005 - Liquid Monster
2008 - Downburst
2009 - Memorial Roots
2011 - On The Spur Of The Moment
2014 - Firesoul

 

   SkładAndy B. Franck - Vocals
Milan Loncaric - Guitar
Torsten Ihlenfeld - Guitar
Antonio Ieva - Bass
Dieter Bernert - Drums

 

   DyskografiaFiresoul


On The Spur Of The Moment


Memorial Roots


Downburst


Liquid Monster
*


Soul Temptation
*


Metus Mortis
*


Ambiguity


Unholy
*


Hungry

 

 


PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!