Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   Zdjęcia


 


Strona oficjalna: [ wejdź ]
 


# Styl:
Melodic Metal


# Rok założenia:
1992


# Kraj:
Niemcy


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 18.03.2015 r.
 

 

   HistoriaHistoria Edguy rozpoczyna się się w mieście Fulda w Niemczech w roku 1992, kiedy czwórka czternastoletnich przyjaciół ze szkoły, postanawia założyć tradycyjny zespół metalowy. Początki nie różniły się od tego co możnaby napisać o chyba każdym innym zespole. Były covery, głównie jak Deep Purple, KISS, AC/DC czy Iron Maiden. Nie można jednak grać coverów w nieskończoność, więc Tobias i reszta kapeli skupili się nad własnym repertuarem. Jednak nic nie szło zgodnie z planem. Ich muzyka była obiektem kpin ze strony kolegów a także nie interesowała żadnej z osiągalnych wytwórni. Żadna z nich nie widziała przyszłości dla zespołu grającego taką muzykę do tego niemalże z wokalem kastrata. Jak mówi Tobias - Wkońcu doszło do śmiesznej sytuacji, kiedy o Edguy zaczęło być głośno, każda z tych wytwórni chciała przyjąć zespół do siebie, jednak teraz mogąc spokojnie usiąść i powiedzieć im wprost z uśmiechem na twarzy - "mieliście swoją szansę" odrzucaliśmy wszystkie ich oferty.

Przedtem jednak zespół przez pięć długich lat pracował ciężko nad materiałem, składając wizyty w wielu wytwórniach. Dopieo po tak długim czasie znalazła się jedna, która była zainteresowana Edguy. Tą wytwórnią była niewielka AFM Records. To z nią zespół podpisał swój pierwszy kontrakt, oraz wydał 5 albumów: 1997 - Kingdom of Madness, 1998 - Vain Glory Opera, 1999 - Theater of Salvation, 2000 - The Savage Poetry, 2001 - Mandrake

Latem 2003 roku ukazał się koncertowy album Edguy. To dwupłytowe wydawnictwo otrzymało tytuł "Burning Down The Opera". Mamy tutaj 16 utworów, które stanowią swoisty "The Best of...". Tobias Sammet & Co. pokazują nam, że koncert to wspaniała okazja do świetnej zabawy... i to nie tylko dla fanów.

Niecały rok później na sklepowe półki trafił kolejny studyjny album. "Hellfire Club" - bo taki otrzymał tytuł - może dumnie stać obok wcześniejszych krążków, gdyż w niczym im nie ustępuje. 12 utworów w doskonale znanej już stylistyce, czyli 100% Edguy. Jestem przekonany, że większość fanów zespołu jest w pełni zadowolona z tego krążka. Jako ciekawostkę można podać, że na limitowanej wersji tego albumu, jest ponownie nagrany utwór "Mysteria". A w nim Tobiasa Sammeta wokalnie wspierał Mille Petrozza z thrashowego Kreator. Szczerze mówiąc, ta bonusowa wersja tego utworu, bardziej mi się podoba.

20 stycznia 2006 roku ukazał się 7 studyjny album Niemców, zatytułowany "Rocket Ride". Zespół trochę zaskakująco nagrał znacznie lżejszy krążek, który przywodzi na myśl hard-rockową stylistykę. Natomiast utworem "Trynidad" muzycy pokazali, że w swoim graniu nie boją się niczego... i ukazali swoje duże poczucie humoru.

W 2008 roku otrzymaliśmy kolejny album studyjny, który otrzymał tytuł "Tinnitus Sanctus". Płyta nie została zbyt dobrze przyjęta przez fanów i kryzys twórczy w zespole stał się faktem.

Rok 2009 to koncertowe wydawnictwo "Fucking With F*** - Live". Koncert na potrzeby CD i DVD został zarejestrowany w Sao Paulo podczas trasy Rocket Ride World Tour 2006.

Kolejna płyta studyjna ukazała się w 2011 roku i otrzymała tytuł "Age Of The Joker", a na okładkę powrócił błazen znany z albumu "Mandrake". Edguy nadal w kryzysie, gdyż najnowsza płyta zbiera przeciętne recenzje.

Rok 2014 przyniósł 10 studyjną płytę, która otrzymała tytuł "Space Police - Defenders Of The Crown".


Bio: Krzysiek
Aktualizacje: Krzysiek, Gumbyy


  DYSKOGRAFIA:

1995 - Savage Poetry
1996 - Kingdom Of Madness
1998 - Vain Glory Opera
1999 - Theater Of Salvation
2000 - The Savage Poetry
2001 - Mandrake
2003 - Burning Down The Opera [Live]
2004 - King Of Fools [EP]
2004 - Hellfire Club
2006 - Rocket Ride
2008 - Tinnitus Sanctus
2009 - Fucking With F*** - Live
2011 - Age Of The Joker
2014 - Space Police - Defenders Of The Crown

 

   SkładTobias Sammet - Vocals
Dirk Sauer - Guitar
Jens Ludwig - Guitar
Tobias Exxel - Bass
Felix Bohnke - Drums

 

   Dyskografia

 

 


PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!