Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   Zdjęcia


 


Strona oficjalna: [ wejdź ]
 


# Styl:
Melodic Metal


# Rok założenia:
1998


# Kraj:
Niemcy


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 18.03.2015 r.
 

 

   HistoriaChris Bay i Dan Zimmermann pierwszy raz spotkali się w 1988 roku. Członkowie cover bandu Danniela "China White" szukali wokalisty. Na miejsce frontmana do "China White" grupa wybrała właśnie Chrisa. Potem obaj panowie grali jeszcze w kilku cover bandach, jednak drogi obu muzyków rozeszły się, by niedawno spotkać się i założyć kolejny zespół.

Obaj panowie rozpoczęli prace nad swoim projektem, ruszyły prace nad kompozycjami - był rok 1998. Daniel pojechał w trasę z Gamma Ray a zaraz po powrocie do domu rozpoczęto prace nad pierwszym albumem Freedom Call ruszyły pełną parą. Wspólpraca układała sie świetnie i już po kilku tygodniach obaj muzycy mieli taśmę demo z 6 utworami. Charlie Bauerfeind, znany w kręgu metalowym producent zadbał o pozytywne brzmienie wszystkich kawałków, które jak mówił bardzo mu się podobały. W tym samym czasie skład Freedom Call poszeżył się o dwóch nowych członków basiste Ilkera Ersina i gitarzyste Sasche Gerstnera. 

Latem 1998 roku prace nad kolejnymi 5 kawałkami zostały ukończone. Jesienią grupa podpisała kontrakt płytowy, obejmujący wydanie debiutanckiego albumu "Stairway To Fairland" we Francji, Niemczech i Japonii. 25 Maja Freedom Call wyrusza gra swój pierwszy koncert, jako support dla Angry i Edguy. Xdarzenie to miało miejsce w Grenoble we Francji. Muzyka Freedom Call bardzo przypadła Francuzom do gustu, tamtejszy Rock Hard uznał grupę debiutantem roku. Następnie Freedom Call rusza na kolejne koncerty gdzie wystepuje z m.in. Savatage, i Saxon jako support podczas trasy promującej album "Metalhead". Latem '99 ukazuje się kolejne wydawnictwo Freedom Call, singiel "Taragon" zawierający 5 utworów, w tym cover "Dancing With Tears In My Eyes" grupy Ultravox, nową wersję "Stairway To Fairland" i japoński bonus "Kingdom Come". 

Zaraz po zakończeniu wyśmienitego tournee z Saxon grupa wchodzi do studia by zarejestrować materiał na kolejny album. Grupa kończy "Crystal Empire" we wrześniu 2000. Krążek trafia do sprzedaży. Grupa występuje na koncertach z najlepszymi zespołami sceny power metalowej: Edguy, Stratocvarius, Rhapsody, Gamma Ray, Labyrinth. 

Pod koniec roku 2000 Freedom Call jedzie w trasę jako support dla HammerFall i Virgin Steele. Te trzy zespoły grają razem ponad 40 koncertów w praktycznie wszystkich krajach Europy (także w Polsce).

Po powrocie z trasy, Freedom Call zabiera się solidnie do roboty czego efektem jest trzeci album zatytułowany "Eternity". Po wydaniu krążka grupa tradycyjnie rusza w trasę promocyjną. Z koncertów, które formacja zagrała na trasie zostaje "zmajstrowany" album koncertowy - "Live Invasion", który światło dzienne ujrzał w 2004 roku.

Rok później muzycy wypuszczają na rynek kolejny album - "The Circle Of Life", który kontynuuje to co, Freedom Call grało od początku istnienia - melodyjny do bólu power metal.

W dwa lata później ukazał się album zatytułowany "Dimensions", który nie zebrał zbyt pochlebnych recenzji.

W 2009 roku zespół opuścił basista Armin Donderer, a w jego miejsce pojawił się Samy Saemann.

Rok 2010 to nowa płyta studyjna, która otrzymała tytuł "Legend Of The Shadowking". Po nagraniu albumu szeregi Freedom Call opuścił perkusista Dan Zimmermann. Jego następcą został Klaus Sperling.

Dwa lata później premierę ma siódma studyjna płyta, która otrzymała tytuł "Land Of The Crimson Dawn".

Sperling długo miejsca w zespole nie zagrzał, bo w 2013 roku zmienił go Ramy Ali. Do składu powrócił równie basista Ilker Ersin, tym samym ze składu odszedł Samy Saemann.

Na początku roku 2014 premierę ma płyta zatytułowana "Beyond", która zbiera wyborne recenzje.


Bio: Krzysiek
Aktualizacje: Krzysiek, Gumbyy


  DYSKOGRAFIA:

1999 - Stairway To Fairyland
2001 - Crystal Empire
2002 - Eternity
2004 - Live Invasion
2005 - The Circle Of Life
2007 - Dimensions
2010 - Legend Of The Shadowking
2012 - Land Of The Crimson Dawn
2014 - Beyond

 

   SkładChristian Bay - Vocals & Guitar
Lars Rettkowitz - Guitar
Ilker Ersin - Bass
Ramy Ali - Drums

 

   DyskografiaBeyond
*


Land Of The Crimson Dawn


Legend Of The Shadowking


Dimensions


The Circle Of Life


Live Invasion


Eternity
*


Crystal Empire
*


Stairway To Fairyland
*

 

 


PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!