Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   Zdjęcia


 


Strona oficjalna: [ wejdź ]
 


# Styl:
Melodic Metal


# Rok założenia:
1991


# Kraj:
Włochy


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 26.03.2015 r.
 

 

   HistoriaPoczątki Labyrinth sięgają 1991 roku, ale dopiero w 1994 roku zespół nagrał pierwsze demo "Midnight Resistance". Demo ruszyło podziemiem we Włoszech i Niemczech, grupa zachęcona pozytywnymi recenzjami nagrała kolejne utwory, które zostały wydane jako ep'ka pt. "Piece Of Time". Melodyjny speed metal z odrobiną klawiszy bardzo spodobał się w rodzinnych Włoszech jak również w Niemczech.

W 1995 roku zespół nagrał pierwszy długogrający album zatytułowany "No Limits". Album otrzymał dobre recenzje w Europie, zespołem zainteresowały się japońskie wytwórnie. Po podpisaniu kontraktu z Teichiku krążek "No Limits" był dostępny również w Azji. Po kilku miesiącach przerwy, grupa rozpoczęła przygotowania do nowego albumu z nowym wokalistą Roberto Tirantim. Poszukiwano wydawcy następcy "No Limits". Najlepszą ofertę przedstawiła wytwórnia Metal Blade i właśnie ona wydała w 1998 roku drugi album Labyrinth "Return To Heaven Denied".

Płyta otrzymała najwyższe noty w większości magazynów metalowych na świecie. Grupa koncertowała m.in. z tak wielkimi nazwami jak Balack Sabbath, Blind Guardian, Stratovarius, Iced Earth i Helloween. Zagrała na festiwalach Gods Of Metal 1998, Wacken, Dynamo, Bang Your Head, Eurometal, Rock Tiger i wielu innych. Potem pojechała w trasę z Hammerfall. Po wielkim sukcesie poprzedniej płyty Labyrinth długo przygotowywał się do wydania nowego albumu. Premiera była kilkakrotnie przekładana, dla pocieszenia fanów wytwórnia wydała ep'kę "Timeless Crime", która zawierała kilka nowych utworów jak i cały "Return To Heaven Denied". Jesienią 2000 roku po długich oczekiwaniach na rynku ukazała się nowa płyta zatytułowana "Sons Of Thunder". Krążek nie wywołał już takiej burzy w prasie, widać było, że muzycy zachłysnęli się tym, co zrobili na "Return To Heaven Denied". Po wydaniu tego krążka Labyrinth praktycznie poszedł w rozsypkę. Muzycy pozakładali liczne solowe projekty.

Wreszcie w 2003 roku grupa stanęła na nogi, wydała album o wymownym tytule "Labyrinth", którym próbowała wrócić do łask fanów melodyjnego metalu. Krążek mimo kilku wad był naprawdę dobry, muzycy zachęceni pozytywnymi recenzjami poszli za ciosem, dwa lata później ukazał się kolejny krążek... tym razem opatrzony najgorszą okładka w historii zespołu.

Inna sprawa, że muzyka, która znalazła się na "Freeman" jest naprawdę dobra, pozwala z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Miejmy nadzieję, że Włosi zaskoczą i nagrają coś na miarę "Return...".

I nagrali w 2010 roku kontynuację zatytułowaną "Return To Heaven Denied Pt. II - A Midnight Autumn's Dream". Niestety dla fanów do poziomu pierwszej części troszkę zabrakło.

W 2014 roku zespół opuścił wokalista Roberto Tiranti, a w jego zastępcą został Mark Boals.


Bio: Krzysiek
Aktualizacje: Krzysiek, Gumbyy


  DYSKOGRAFIA:

1996 - No Limits
1998 - Return To Heaven Denied
2001 - Sons Of Thunder
2003 - Labyrinth
2005 - Freeman
2007 - 6 Days To Nowhere
2010 - Return To Heaven Denied Pt. II - A Midnight Autumn's Dream

 

   SkładMark Boals - Vocals,
Andrea Cantarelli - Guitar
Olaf Thorsen - Guitarr
Andrea de Paoli - Keyboards
Sergio Pagnacco - Bass
Alessandro Bissa - Drums

 

   DyskografiaReturn To Heaven Denied Pt. II - A Midnight Autumn's Dream


6 Days To Nowhere


Freeman


Labyrinth
*


Sons Of Thunder
*


Return To Heaven Denied
*


No Limits

 

 


PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!