Dzisiaj jest: czwartek 23 marca 2017 r. "Always Look On The MetalSide Of Life!" - Luigi


   Zdjęcia


 


Strona oficjalna: [ wejdź ]
 


# Styl:
Melodic Metal


# Rok założenia:
1988


# Kraj:
Niemcy


# Status: Aktywny


# Data aktualizacji: 18.03.2015 r.
 

 

   HistoriaAxel Rudi Pell niemiecki czarodziej gitary urodził się 27 czerwca 1960 roku. Na początku działalności udzielał się w grupie Steeler, z którą wydał trzy albumy ("Rulin' The Earth" w '85, "Strike Back" w '86 i "Undercover Animal" w '88), potem zdecydował się opuścić grupę i poświęcić się karierze solowej.

Steeler cieszył się w połowie lat 80-tych dosyć niezłą popularnością, jednak solowe nagrania przyniosły Alexowi większe sukcesy. Umiejętność pisania znakomitych melodii i szybkość z jaką Axel wydobywa dźwięki ze swojego instrumentu to jego podstawowe walory, dodatkowo zawsze wspomagany jest przez zdolnych muzyków: np. Jörg Michael lub nowy klawiszowiec Ferdy Doernberg.

Pierwszy solowy album Axela wydany został w 1989, zaśpiewał na nim zdolny wokalista Charlie Huhn (ex-Gary Moore, ex-Victory), perkusją zajął się Jörg Michael, na basie zagrali Volker Krawczak (ex-Steeler) i Jörg Deisinger (ex-Bonfire). Ci właśnie panowie, razem z Axelem zarejestrowali krążek "Nasty Reputation". Potem grupa zarejestrowała jeszcze dwa krążki z Jeffem Soto na wokalu "Black Moon Pyramid" i "Magic". Właśnie wtedy wykształcił się styl, któremu Axel jest wierny do dziś: szybki melodyjny Hard Rock przesiąknięty neo-klasycznymi wpływami. Nie zabrakło również fantastycznych epickich kompozycji: "Magic", "The Clown Is Dead", "Black Moon Pyramid", "Oceans Of Time" czy "Ashes From The Oath" z ostatniego albumu. 

W 1994 roku ukazał się kolejny album "Oceans Of Time", który tak jak wszystkie poprzednie krążki Axela znalazł się na niemieckiej liście przebojów. Zaszły również pewne zmiany w składzie: Axel Rudi Pell - gitary; Johnny Gioeli - wokal; Jörg Michael - perkusja (obecnie Stratovarius); Volker Krawczak - bass; Ferdy Doernberg - klawisze (Rough Silk). Po kilku miesiącach od wydania nowej płyty od zespołu odchodzi Jörg Michael a zastępuje go Mike Terrana (ex-Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine). Na nowy krążek grupy fani musieli czekać aż do 1998 roku ukazał się album "Ballads II", który odniósł ogromny sukces, utwory z tego albumu długo gościły na niemieckich listach przebojów. W tym czasie grupa zarejestrowała jeszcze utwór "Still I'm Sad", który został zarejestrowany w hołdzie dla Ronnie'go James'a Dio. W 1999 Axel wraz z kolegami z zespołu zagrali dla ponad 20.000 widowni na Wacken Open Air Festival. 

Kolejny album ukazał się latem 2000 roku, zatytułowany został "The Masquerade Ball", który dla mnie jest zdecydowanie najlepszym krążkiem w historii grupy, po tak wielkim sukcesie Axel zdecydował się na wydanie zbioru najlepszych utworów w karierze grupy. W taki oto sposób został wydany "The Wizards Chosen Few". Grupa rozpoczęła światowe tournee, zagrała na prestiżowym festiwalu Bang Your Head w Balingen. 

Pod koniec 2001 roku Axel rozpoczął pracę nad nowym krążkiem grupy, który został wydany na początku 2002 roku. "Shadow Zone" bo tak został zatytułowany to kontynuacja drogi z "The Masquerade Ball", grupa wyruszyła na trasę, koncerty w Hamburgu i Bochum zostały zarejestrowane i pod koniec 2002 roku zostaną wydane na CD (dwa krążki) i DVD.

Koncertowa płyta ukazała się pod tytułem "Knights Live, a natomiast DVD to "Knight Treasures (Live and More)".

W roku 2004 wychodzi kolejny krążek zatytułowany "Kings and Queens", który w prostej linii jest kontynuacją stylu z poprzednich albumów. Axel i jego kapela rusza na duże tournee, podczas którego grają m.in. na niemieckim festiwalu Wacken Open Air.

W 2005 roku wychodzi kolejna, trzecia już część albumu z balladami wyszukanie zatytułowana "The Ballads III". Rok 2006 będzie stał pod znakiem nowej, zapowiadanej już płyty, zatytułowanej "Mystica". Z sampli, które znalazły się na oficjalnej stronie zespołu jasno wynika, iż "Mystica" będzie jak najbardziej kolejnym udanym krążkiem Axela i spółki.

W 2006 roku ukazał się album "Mystica", który zebrał doskonałe recenzje. W następnym roku ukazała się płyta "Diamonds Unlocked" na której znalazło się 10 coverów.

Na kolejne wydawnictwo fani nie musieli długo czekać, gdyż już w 2008 roku ukazała się płyta "Tales Of The Crown".

Rok 2010 to kolejna pozycja w dyskografii tego zespołu. Studyjna płyta "The Crest" ukazała się w kwietniu.

W 2012 roku premierę ma 15 studyjna płyta w dyskografii zespołu. Album otrzymał tytuł "Circle Of The Oath".

Rok 2013 to zmiana na stanowisku perkusisty, gdyż po czternastu latach wspólnego grania zespół opuścił Mike Terrana. Nowym bębniarzem został Bobby Rondinelli.

Styczeń 2014 roku przynosi kolejną pytę studyjną, którą opatrzono tytułem "Into The Storm".

Bio: Krzysiek
Aktualizacje: Krzysiek, Gumbyy


  DYSKOGRAFIA:

1989 - Wild Obsession
1991 - Nasty Reputation
1992 - Eternal Prisoner
1993 - The Ballads I [Comp.]
1994 - Between The Walls
1995 - Made In Germany [Live]
1996 - Black Moon Pyramid
1997 - Magic
1998 - Oceans Of Time
1999 - The Ballads II [Comp.]
2000 - The Masquerade Ball
2002 - Shadow Zone
2002 - Knights Live [Live]
2004 - Kings And Queens
2005 - The Ballads III [Comp.]
2006 - Mystica
2007 - Diamonds Unlocked
2008 - Tales Of The Crown
2010 - The Crest
2012 - Circle Of The Oath
2014 - Into The Storm

 

   SkładJohnny Gioeli - Vocals
Axel Rudi Pell - Guitars
Volker Krawczak - Bass
Bobby Rondinelli - Drums
Ferdy Doernberg - Keyboards

 

   DyskografiaInto The Storm


Circle Of The Oath


The Crest


Tales Of The Crown


Diamonds Unlocked


Mystica


The Ballads III
*


Kings And Queens
*


Knights Live


Shadow Zone
*


The Masquerade Ball


The Ballads II


Oceans Of Time


Magic
*


Black Moon Pyramid


Made In Germany


Between The Walls


The Ballads I


Eternal Prisoner


Nasty Reputation


Wild Obsession

 

 


PARTNERZY:

         

     

© http://www.METALSIDE.pl 2000 - 2017 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!